Arego
Stord IL - Handbal
Støtt oss

Heia Norge!

12.01.2018

I kveld sit Minihandballguten Mats Mikkelson Sæther klistra til TV'en når handballherrane spelar første EM-kamp mot Frankrike! Mats er ein av 16 gutar frå heile landet som er valgt ut til å vera minihandballgut og maskot for herrelandslaget i 2018.

 

Minihåndballgutta er eit samarbeidsprosjekt mellom Gjensidige og Norges Håndballforbund. 750 gutar søkte om å få vera minihandballgut i 2018.

- Det var utruleg kult at eg fekk lov til å vera Minihandballgut, no gler eg meg veldig til å sjå dei i EM! Og så blir det kjempegøy at Eivind Tangen kjem for å trena oss!!!

Mats og Minihåndballgutta var i desember i Oslo på landslagsuttak til EM, kor dei fekk møta landslagssjef Christian Berge, Joakim Hykkerud og Espen Lie Hansen. Dei får og vera med på ei spelarsamling og ein landskamp. Det største vert nok at Eivind Tangen kjem til Stord for å trena Mats og resten av Stord G10 ein gong i 2018.  

 

Eivind Tangen er hjartleg velkommen til Stord!

 

Joakim Hykkerud og Mats på pressetreff i Oslo i desember


- Herrehåndballen er i siget, og interessen øker med drahjelp av de gode prestasjonene til Håndballgutta våre. Bakgrunnen for prosjektet er at vi nettopp ønsker å øke oppmerksomheten om guttehåndballen og støtte opp om rekrutteringen, sier Stian Grøstad som er sponsorsjef i Gjensidige.

Uttaket av Minihåndballgutta er basert på søknad, noko som gir alle gutar som er interesserte i handball muligheten. Frå i fjor var det ei auke på heile 40% av handballinteresserte gutar som søkte om å bli ein av Minihåndballgutta.

Gjensidige har vore hovudsponsor av Håndballjentene i meir enn 25 år, og har sidan 2016 og vore sponsor av Håndballgutta. Nokre av dei viktigaste breddeaktivitetane knytt opp mot sponsoravtalen med Norges Håndballforbund er prosjekta Minihåndballjentene og Minihåndballgutta.

 

Kontakt oss
  • J7
  • J8-1
  • J8-2
  • J9-1
  • Rackethallen
    To
    17:30-18:30


    Jenter fødde i 2011.

     

    Hovudtrenar
    Eugen Brask
    Mob: 41519540


    Oppmann

    Solveig Myhre Kvinnesland
    Mob: 45486456


    Send epost til laget

  • Rackethallen
    O
    16:00-17:00


    Leirvik/Langeland fødde i 2010.


    Hovudtrenar
    Martine Engelsen Spratt
    Mob: 92615859

    Oppmann

    Martine Engelsen Spratt
    Mob: 92615859


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    O
    17:30-18:30


    Hystad/Rommetveit fødde i 2010.

     

    Hovudtrenar
    Cecilie Eriksen Raunholm
    Mob: 92447096


    Trenar

    Else Marie Søgaard
    Mob: 90564085


    Oppmann

    Hogne Buchvold
    Mob: 98641330


    Send epost til laget

     

  • Gamlehallen
    O
    15:30-17:00


    Leirvik/Langeland fødde i 2009.

     

    Hovudtrenar
    Aksel Sæther
    Mob: 97556014

    Trenar
    Marita Nysæther
    Mob: 99008745‬

    Oppmann

    Kristine Mikkelson Sæther
    Mob: 97010823


    Send epost til laget

     

  • J9-2
  • J10
  • J11-1
  • J11-2
  • Nordbygdo
    Ti
    17:00-18:00


    Hystad/Rommetveit fødde i 2009.

     

    Hovudtrenar
    Jonathan Gniste
    Mob: 47343679

    Trenarteam
    Gunnhild Kaldråstøyl
    Mob: 41106884


    Åge Valdal-Østensen
    Mob: 45411116

    Oppmann

    Frank Haugland
    Mob: 95990098


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdohallen
    M
    17:00-18:00
    Rackethallen
    To
    15:00-16:30


    Jenter fødde i 2008.

     

    Hovudtrenar
    Marte Wirum
    Mob: 92424107

    Trenar
    Anita Moen Hakestad
    Mob: 90050003

    Anita Hammersland
    Mob: 91166240


    Oppmann

    Barbro Isdal
    Mob: 90723967


    Send epost til laget

      

  • Rackethallen
    To
    16:30-18:30

     

    Leirvik/Langeland fødde i 2007.

     

    Hovudtrenar
    Gunnhild Hauge
    Mob: 90851117

    Trenar
    Ina Blikra Valvatna
    Mob: 90731606


    Oppmann

    Anne Marie Skjerven
    Mob: 91674844


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    M
    15:30-17:00
    Nordbygdo
    Ti
    16:00-17:30

     

    Hystad/Rommetveit fødde 2007. 

     

    Hovudtrenar
    Lene Horne Dale
    Mob: 90696136


    Trenar
    Åge Valdal-Østensen
    Mob: 45411116

    Oppmann
     
    Ingrid Hårde
    Mob: 95725461


    Send epost til laget

     

  • J12-1
  • J12-2
  • J13-1
  • J13-2
  • Rackethallen
    Ti
    15:30-17:00
    Nordbygdo
    O
    18:30-20:00


    Litlabø/Langeland, fødde i 2006.


    Hovudtrenar
    Frode Bekkenes
    Mob: 46424058

    Trenar
    Jorunn Aspen
    Mob: 41529689

    Oppmann
    Monica Ann Skår
    Mob: 47848655 

    Send epost til laget

     

  • Gamlehallen
    Ti
    15:30-17:00
    Gamlehallen
    O
    18:00-19:00


    Leirvik/Hystad/Rommetveit, fødde i 2006.


    Hovudtrenar
    Tonje Aamot Haga
    Mob: 98814949


    Trenar
    Roy Sverre Amundsen
    Mob: 99225785


    Oppmann

    Hilde Karin Alfarnes
    Mob: 48122161

    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    M
    18:00-19:30
    Gamlehallen
    Ti
    18:30-20:00
    Gamlehallen
    F
    18:00-19:30


    Leirvik/Langeland, fødde i 2005.


    Hovudtrenar
    John Andersen
    Mob: 93890259

    Oppmann
    Line Solheim
    Mob: 93456895

    Send epost til laget

  • Nordbygdo
    M
    19:30-21:00
    Nordbygdo
    To
    17:00-18:30
    Nordbygdo
    F
    16:00-17:30


    Hystad/Rommetveit, fødde i 2005/06.


    Hovudtrenar
    Ellen Salomonsen
    Mob: 41209387

    Trenarteam
    Kari Braathen
    Mob: 97658446 

    Christian Alfredsen
    Mob: 92207814


    Oppmann
    Ove Røstbø
    Mob: 99021329

    Send epost til laget

     

  • J14
  • J15
  • J16
  • D5
  • Nordbygdo
    Ti
    19:30-21:00
    Nordbygdo
    To
    18:00-19:30
    Gamlehallen
    F
    16:30-18:00


    Jenter fødde i 2004.


    Hovudtrenar
    Ørnulf Botnen
    Mob: 92032170


    Trenarteam
    Aksel Sæther
    Mob: 97556014

    Terje Tvedten
    Mob: 92810559


    Trine Skår Lande
    Mob: 91391257

    Njål Hamre Olsen
    Mob: 90084243


    Oppmann

    Tonje Aamot Haga
    Mob: 98814949

     
    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    M
    15:00-16:30
    Rackethallen
    O
    17:00-18:30
    Rackethallen
    To
    18:30-20:00


    Jenter fødde i 2003.


    Hovudtrenar:
    TBA

    Trenarteam:
    TBA


    Oppmann:

    Hege Våmartveit
    Mob: 41108775

    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    F
    15:00-16:30


    Jenter fødde i 2002.


    Hovudtrenar
    Jonathan Gniste
    Mob: 47343679

    Trenarteam
    Thomas Nøkling
    Mob: 95250070

    Christian Alfredsen
    Mob: 92207814

    Oppmann
    Tone Skåtevik
    Mob: 41146282 


    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    M
    19:00-20:30
    Nyehallen
    O
    16:30-18:00
    Nyehallen
    To
    20:00-21:30


    Damer 5. divisjon / Rekrutt / J16


    Hovudtrenar
    Tor Christian Sæbø
    Mob: 97021144

    Trenarteam
    Jonathan Gniste
    Mob: 47343679

    Thomas Nøkling
    Mob: 95250070

    Oppmann
    TBA  


    Send epost til laget

     

  • D2
  • G8
  • G9
  • G10
  • Nyehallen
    M
    20:30-22:00
    Nyehallen
    O
    16:30-18:00
    Nyehallen
    To
    20:00-21:30


    Damer 2. divisjon


    Hovudtrenar
    Bjarte Epland
    Mob: 48153218


    Oppmann
    Franny Bøthner
    Mob: 98805456

    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    To
    16:00-17:00


    Gutar fødde i 2010.

     

    Hovudtrenar
    Frode Bekkenes
    Mob: 46424058

    Oppmann

    Rita Kristin Berg
    Mob: 94158260


    Send epost til laget

     

  • Gamlehallen
    O
    16:30-18:00


    Gutar fødde i 2009.

     

    Hovudtrenar
    Ingemar Olsson
    Mob: 47341418

    Trenar
    Marthe Olsson
    Mob: 41335992

    Oppmann

    Marthe Olsson
    Mob: 41335992


    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    Ti
    16:00-17:30
    Gamlehallen
    To
    16:00-17:30


    Gutter fødde i 2008.

     
    Hovudtrenar
    Cristian Valenza
    Mob: 94163851


    Oppmann

    Øystein Rykkje
    Mob: 93039034

    Send epost til laget

     

  • G11
  • G12
  • G13
  • G14/15
  • Nordbygdo
    Ti
    18:00-19:30
    Gamlehallen
    To
    16:30-18:00

     

    Gutar fødde i 2007.

     

    Hovudtrenar
    Aksel Sæther
    Mob: 97556014
     

    Oppmann
    Monika Lohela
    Mob: 99616929


    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    O
    15:30-16:30
    Nordbygdo
    F
    17:30-19:00


    Gutar fødde i 2006.


    Hovudtrenar
    Thomas Nøkling
    Mob: 95250070


    Trenar
    Martin Dahl Olsen
    Mob: 97117790 


    Oppmann
    Gunnhild Lothe
    Mob: 41510045


    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    M
    16:30-18:00
    Nyehallen
    F
    18:00-19:30


    Gutar fødde i 2005.


    Hovudtrenar

    Christoffer Rafdal
    Mob: 48253214  


    Trenar

    André Skjønberg
    Mob: 97058038 

    Oppmann
    Rune Helland
    Mob: 95150581


    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    Ti
    17:30-19:00
    Nordbygdo
    To
    19:30-21:00
    Nyehallen
    F
    16:30-18:00


    Gutar fødde i 2004/2003.


    Hovudtrenar
    Cristian Valenza
    Mob: 94163851

    Trenarteam
    Rune Loftheim
    Mob: 45411760

    Tore Hammer
    Mob: 97174808

    Oppmann
    Henriette Matre Hagenes
    Mob: 95991968


    Send epost til laget

     

  • G16
  • H4
  • H2
  • Gull
  • Nyehallen
    F
    16:30-18:00


    Gutar fødde i 2002


    Hovudtrenar
    Ingemar Olsson
    Mob: 47341418 

    Trenar
    Olav Bauge
    Mob: 90722671

    Even Flotve
    Mob: 94151547

    Oppmann
    Hallbjørg Sagmo Eide
    Mob: 91136685

    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    Ti
    19:00-21:00
    Nyehallen
    O
    18:00-19:30
    Nyehallen
    To
    17:00-18:30


    Herrer 4. divisjon / Rekrutt / G16

     

    Hovudtrenar
    Even Flotve 
    Mob: 94151547

    Oppmann

    Rune Loftheim
    Mob: 45411760


    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    Ti
    19:00-21:00
    Nyehallen
    O
    18:00-19:30
    Nyehallen
    To
    18:30-20:00


    Herrer 2. divisjon

     

    Hovudtrenar
    Ingemar Olsson
    Mob: 47341418

    Oppmann
    Ann-Helen Hareide
    Mob: 97755828


    Send epost til laget

     

  • Gamlehallen
    Ti
    17:00-18:00


    Stord sitt PU-lag


    Trenarteam

    André Skogvold
    Mob: 40518663

    Sigurd Sævareid
    Mob: 95419989

    Henriette Thorsen
    Mob: 47244337


    Oppmann
    Aina Skogvold
    Mob: 90050625

    Send epost til laget

     

Kalender