Arego
Stord IL - Handbal
Støtt oss

Heider og ære på årsmøtet

31.03.2017

Tradisjonen tru vart det på årsmøtet i Stord IL delt ut heidersmerke til ei rekke eldsjelar. 

I tillegg til mange flotte representantar frå dei andre gruppene, vart åtte representantar frå handballen satt pris på i form av utmerkingar. 

 

GULLMERKET
Øyvind Epland har vore "handballfar" i nærare 30 år og har vore særs engasjert i heile denne perioden. Han har sete i styret i klubben og vore med på å utforma særs gode arrangement rundt elitekampane. Han har hatt ansvar for det tekniske under Handballfestivalen i mange år og har løyst alle oppgåver på ein særs god måte. Øyvind veit alltid kven han må be om hjelp for å få ting gjort på enklaste måte - til beste for alle!

SØLVMERKET
Anne Marie Nyhammer har vore aktiv handballspelar for Stord, og har dei siste ti åra organisert fritidsaktivitetane under Handballfestivalen. Ho syner ei svært positiv haldning, og klarer på ein god måte å få med seg dei ressursane ho treng for å få arbeidet gjort – både fameliemedlemmar og andre. Ho er nytenkande, samtidig som ho tek vare på dei tinga som har fungert bra tidlegare.

 

BRONSEMERKET

Eva Litlabø har vore med og organisert sekretariatet under Handballfestivalen i mange år. Ho er særs positiv og flink til å få folk til å jobbe saman i rett retning.

Richard Juvik har vore med i teknisk gruppe i nesten ti år saman med Øyvind Epland. Desse to har hatt eit godt samarbeid og har vist at dei har full kontroll på alle oppgåvene dei har stått ovanfor. Rigging av banar, oppstilling til defilering, tette toalett, mobile vaskar, fulle boskorger og manglande straum – dette er ting Richard har ordna for oss i snart ti år!

Dag Vidar Nordhus har sete i styret til Stord Elite og lagt ned mange timar som oppmann på aldersbestemte lag i ein lang periode. Han har jobba med tryggleiken under Handballfestivalen i mange år, og har her heva kvaliteten på tryggleiksarbeidet til eit unikt nivå – noko som er særs viktig for at festivalen har blitt det den er i dag med over 350 deltakande lag!

Rune Loftheim har vore i Stordhandballen i mange år. Han har vore trenar og oppmann for fleire spelargrupper dei siste åra, og har i tillegg vore oppmann for Elitelaget. Han er alltid positiv til dugnadar og andre oppgåvar i klubben – og er flink til å overføre denne haldninga til spelarane sine.

Sigbjørn Almås (var ikkje til stade) har lang fartstid i klubben som spelar, og etter kvart som trenar og oppmann. Han har ei sterk ansvarskjensle for at ting skal fungera godt i klubben, og tek initiativ til endringar for å oppnå dette. Han tek tak der han ser det trengs, anten på daglege arrangement i hallen eller under Handballfestivalen og er eit godt førebilete for gutane han har trena og vore oppmann for.

I tillegg fekk Arve Havnerås sølvmerket frå fotballgruppa (men han vart og innstilt frå handballgruppa) og Aksel Sæther fekk bronsemerket. 

Stord Handball gratulerar alle eldsjelane - og vil retta ei stor takk til alle som legg ned ufattelege timar for å legge til rette for aktivitet for barn og unge på Stord!

 

Kontakt oss
  • J6-1
  • J6-2
  • J7-1
  • J7-2
  • Rackethallen
    O
    17:30-18:30

     

    Jenter fødde i 2014.

     

    Hovudtrenar
    Marita Nysæter
    Mob: 99008745


    Trener
    Gunhild Sævareid
    Mob: 90189882


    Oppmann
    Marita Nysæter
    Mob: 99008745


    Lagleiar (kontaktperson)
    Marita Nysæter
    Mob: 99008745

  • Nordbygdo
    Ti
    17:00-18:00

     

    Jenter fødde i 2014.

     

    Hovudtrenar
    Hanne Kolltveit
    Mob: 97470601


    Oppmann
    Hanne Kolltveit
    Mob: 97470601


    Lagleiar (kontaktperson)
    Hanne Kolltveit
    Mob: 97470601

     

  • Gamlehallen
    O
    18:00-19:00


    Jenter fødde i 2013.

     

    Hovudtrenar
    Tor Olav Berg
    Mob: 97703855

    Trenar
    Bjarte Vad
    Mob: 97059051


    Oppmann
    Reidun Litlabø
    Mob: 90085016

    Lagleiar (kontaktperson)
    Tor Olav Berg
    Mob: 97703855

     

  • Nordbygdo
    Ti
    16:00-17:00


    Jenter fødde i 2013.

     

    Hovudtrenar
    Gaute Straume Epland
    Mob: 95446307


    Trenar
    Ann-Siren Økland Haugstad
    Mob: 98858434


    Oppmann
    John Harald Milje Helmersen
    Mob: 97521304

    Lagleiar (kontaktperson)
    Gaute Straume Epland
    Mob: 95446307 

  • J8
  • J9
  • J10-1
  • J10-2
  • Nordbygdo
    To
    16:00-17:00


    Jenter fødde i 2012.

     

    Hovudtrenar
    Tommy Hillestad
    Mob: 90105218

    Trenarteam
    Marit Løkhammer
    Mob: 92850902


    Ole Johannes Sætre
    Mob: 90680271


    Oppmann
    Tommy Hillestad
    Mob: 90105218


    Lagleiar (kontaktperson)
    Tommy Hillestad

    Mob: 90105218

     

  • Gamlehallen
    To
    16:30-18:00


    Jenter fødde i 2011.

     

    Hovudtrenar
    Eugen Brask
    Mob: 41519540

    Trenar
    Ina Lien Rykkje
    Mob: 46640632‬


    Oppmann

    Solveig Myhre Kvinnesland
    Mob: 45486456


    Lagleiar (kontaktperson)
    Eugen Brask
    Mob: 41519540
     

  • Nordbygdo
    M
    17:00-18:30
    Gamlehallen
    O
    17:00-18:00


    Leirvik/Langeland fødde i 2010.


    Hovudtrenar
    Martine Engelsen Spratt
    Mob: 92615859

    Trenar
    Kristina Nilsson
    Mob: 47385449

    Oppmann

    Martine Engelsen Spratt
    Mob: 92615859


    Lagleiar (kontaktperson)
    Martine Engelsen Spratt
    Mob: 92615859

     

  • Nordbygdo
    M
    17:00-18:30
    Nordbygdo
    O
    18:30-19:30


    Hystad/Rommetveit fødde i 2010.

     

    Hovudtrenar
    Cecilie Eriksen Raunholm
    Mob: 92447096


    Trenar

    Else Marie Søgaard
    Mob: 90564085


    Oppmann

    Hogne Buchvold
    Mob: 98641330

     
    Lagleiar (kontaktperson)
    Else Marie Søgaard
    Mob: 90564085

     

  • J11
  • J12
  • J13
  • J14
  • Nordbygdohallen
    Ti
    18:00-19:30
    Gamlehallen
    F
    15:30-17:00


    Jenter fødde i 2009.

     

    Hovudtrenar
    Jonathan Gniste
    Mob: 47343679

    Trenar
    Aksel Sæther
    Mob: 97556014

    Oppmann

    Kristine Mikkelson Sæther
    Mob: 97010823


    Lagleiar (kontaktperson)

    Aksel Sæther
    Mob: 97556014

     

  • Nordbygdohallen
    M
    18:30-20:00
    Rackethallen
    To
    18:30-20:00


    Jenter fødde i 2008.

     

    Hovudtrenar
    Anita Moen Hakestad
    Mob: 90050003

    Trenarteam
    Marte Wirum
    Mob: 92424107


    Anita Hammersland
    Mob: 91166240

    Oppmann

    Barbro Isdal
    Mob: 90723967 
     

    Lagleiar (kontaktperson)
    Barbro Isdal
    Mob: 90723967 

     

  • Gamlehallen
    M
    15:30-17:00
    Gamlehallen
    O
    15:30-17:00
    Nordbygdo
    To
    19:30-21:00


    Jenter fødde 2007. 

    Hovudtrenar
    Ulvar Akselsen
    Mob: 90662813‬


    Trenarteam
    Gunnhild Hauge
    Mob: 90851117

    Ina Blikra Valvatna
    Mob: 90731606


    Oppmann
     
    Anne Marie Skjerven
    Mob: 91674844


    Lagleiar (kontaktperson)

    Anne Marie Skjerven
    Mob: 91674844

     

  • Gamlehallen
    Ti
    15:30-17:00
    Nordbygdo
    O
    19:30-21:00
    Nordbygdo
    F
    15:30-17:00


    Jenter fødde i 2006.


    Trenarteam
    Mathias Hejsel
    Mob: +4521902863

    Emil Jørgensen
    Mob: +45 22952909

    Olav Martin Amundsen
    Mob: 46827166

    Fysisk trenar
    Tomasz Święcki
    Mob: 40599502‬


    Oppmann

    Tonje Aamot Haga
    Mob: 98814949 

     

    Lagleiar (kontaktperson)
    Tonje Aamot Haga
    Mob: 98814949 

     

  • J15
  • J16
  • D5
  • D3
  • Nyehallen
    Ti
    18:00-19:30
    Rackethallen
    To
    17:00-18:30
    Rackethallen
    F
    15:30-17:00


    Jenter fødde i 2005.

    Hovudtrenar
    Ørnulf Botnen
    Mob: 92032170

    Trenarteam
    Ulvar Akselsen
    Mob: 90662813‬

    Kristian Skytte Nygaard
    Mob: +45 26115799

    Fysisk trenar
    Tomasz Święcki
    Mob: 40599502‬


    Oppmann
    Isabel Solvang Tofte
    Mob: 47826086


    Lagleiar (kontaktperson)
    Isabel Solvang Tofte
    Mob: 47826086

     

  • Nyehallen
    M
    16:30-18:00
    Nyehallen
    O
    15:30-17:00
    Rackethallen
    To
    15:30-17:00


    Jenter fødde i 2004.


    Hovudtrenar
    Sebastian Bjørn Steffens
    Mob: 40672177


    Fysisk trenar

    Tomasz Święcki
    Mob: 40599502‬


    Målvaktstrenar
    Mikael Søgaard
    Mob: 41520052


    Oppmann

    Aksel Sæther
    Mob: 97556014
     

    Lagleiar (kontaktperson)
    Aksel Sæther
    Mob: 97556014

     

  • Nyehallen
    O
    20:30-22:00


    Damer 5. divisjon / Rekrutt


    Hovudtrenar
    Sebastian Bjørn Steffens
    Mob: ‭40672177

    Fysisk trenar
    Tomasz Święcki
    Mob: 40599502‬

    Oppmann
    TBA 

     

    Lagleiar (kontaktperson)
    Marita Nysæther
    Mob: 99008745  

     

  • Nyehallen
    M
    19:00-20:30
    Nyehallen
    O
    18:00-19:30
    Nyehallen
    To
    18:30-20:30


    Damer 3. divisjon


    Hovudtrenar
    Sebastian Bjørn Steffens
    Mob: ‭40672177


    Trenarteam
    Thomas Nøkling
    Mob: 95250070

    Fysisk trenar
    Tomasz Święcki
    Mob: 40599502‬

    Målvaktstrenar
    Mikael Søgaard
    Mob: 41520052


    Oppmann
    Marita Nysæter
    Mob: 99008745

    Lagleiar (kontaktperson)
    Marita Nysæter
    Mob: 99008745

     

  • G6
  • G7
  • G8
  • G9
  • Nordbygdo
    Ti
    17:00-18:00
    Rackethallen
    O
    17:30-18:30


    Gutar fødde i 2014. 

    Hovudtrenar
    Cecilie Eriksen Raunholm
    Mob: 92447096


    Oppmann
    Else Marie Søgaard
    Mob: 90564085

    Lagleiar (kontaktperson)
    Else Marie Søgaard
    Mob: 90564085

     

  • Gamlehallen
    To
    16:00-17:00


    Gutar fødde i 2013.

     

    Hovudtrenar
    Terje Veivåg
    Mob: 99226576


    Oppmann
    Marie Engelsen Launes
    Mob: 97653966

    Lagleiar (kontaktperson)
    Terje Veivåg
    Mob: 99226576

  • Nordbygdo
    O
    16:00-17:00


    Gutar fødde i 2012.

     

    Hovudtrenar
    Bjarte S. Epland
    Mob: 48153218

    Trenar
    Njål Hamre Olsen
    Mob: 90084243‬


    Oppmann

    Hanne Nesbø Haugland
    Mob: 41174375

    Lagleiar (kontaktperson)
    Bjarte S. Epland
    Mob: 48153218

     

  • Nordbygdohallen
    To
    16:00-17:30


    Gutar fødde i 2011.

     

    Hovudtrenar
    Henriette Thorsen
    Mob: ‭47244337

    Trenar
    Didrik Launes
    Mob: 94433300‬


    Oppmann

    Liv Siri Andresen
    Mob: ‭97169386


    Lagleiar (kontaktperson)

    Liv Siri Andresen
    Mob: ‭97169386

     

  • G10
  • G11
  • G12
  • G13
  • Rackethallen
    O
    16:00-17:30
    Nordbygdo
    F
    17:00-18:30


    Gutar fødde i 2010.

     

    Hovudtrenar
    Hans Kristian Kjellsen
    Mob: 95854649‬


    Trenar
    Elisabeth Matre
    Mob: 45253824

    Oppmann

    Stine Kaldråstøyl Kjellsen
    Mob: 95134068


    Lagleiar (kontaktperson)
    Stine Kaldråstøyl Kjellsen
    Mob: 95134068

     

  • Nordbygdo
    M
    15:30-17:00
    Nordbygdo
    O
    17:00-18:30


    Gutar fødde i 2009.

     

    Hovudtrenar
    Christoffer Rafdal
    Mob: 48253214

    Oppmann
    Thomas Kristoffersen
    Mob: 90965328

    Lagleiar (kontaktperson)
    Thomas Kristoffersen
    Mob: 90965328

  • Gamlehallen
    Ti
    17:00-18:30
    Nordbygdo
    To
    18:30-20:00


    Gutter fødde i 2008.

     
    Hovudtrenar
    Cristian Valenza
    Mob: 94163851

    Trenarteam
    Øystein Sørebø
    Mob: 91872719

    Elisabeth Økland Larsen
    Mob: 91834066


    Oppmann

    Cecilie Dreyer Pettersen
    Mob: 48074697

    Lagleiar (kontaktperson)
    Cristian Valenza
    Mob: 94163851

     

  • Rackethallen
    Ti
    15:30-17:00
    Nyehallen
    O
    17:00-18:00
    Gamlehallen
    F
    17:00-18:30

     

    Gutar fødde i 2007.

     

    Hovudtrenar
    Aksel Sæther
    Mob: 97556014

    Trenar
    Kaja Skjønberg
    Mob: 41485877
     

    Oppmann
    Bodil Nesbø
    Mob: 97552124‬


    Lagleiar (kontaktperson)
    Aksel Sæther
    Mob: 97556014

     

  • G14
  • G16
  • H3
  • H2
  • Nordbygdo
    Ti
    19:30-21:00
    Nyehallen
    O
    17:00-18:00
    Nordbygdo
    F
    15:00-17:00


    Gutar fødde i 2006.


    Hovudtrenar
    Ingemar Olsson
    Mob: 47341418


    Trenarteam
    Thomas Nøkling
    Mob: 95250070


    Oppmann
    Gunnhild Lothe
    Mob: 41510045

     

    Lagleiar (kontaktperson)
    Gunnhild Lothe
    Mob: 41510045 

     

  • Nyehallen
    M
    15:00-16:30
    Nyehallen
    F
    15:00-17:00


    Gutar fødde i 2004/05


    Hovudtrenar
    Petter Skimmeland
    Mob: 41494200‬


    Trenar
    Morten Moldrup
    Mob: +45 22874346‬

    Fysisk trenar
    Tomasz Święcki
    Mob: 40599502‬


    Målvaktstrenar
    Mikael Søgaard
    Mob: 41520052

    Oppmann
    Jørn-Rune Bruun
    Mob: 90277404

    Lagleiar (kontaktperson)
    Jørn-Rune Bruu
    n
    Mob: 90277404

     

  • Nyehallen
    Ti
    15:30-17:00
    Nyehallen
    To
    20:30-22:00


    Herrer 3. divisjon / Rekrutt

     

    Hovudtrenar
    Morten Moldrup
    Mob: +45 22874346‬

    Fysisk trenar
    Tomasz Święcki
    Mob: 40599502‬

    Oppmann

    TBA

    Lagleiar (kontaktperson)
    André Skjønberg
    Mob: 97058038‬

     

  • Nyehallen
    M
    20:30-22:00
    Nyehallen
    Ti
    19:30-21:30
    Nyehallen
    To
    17:00-18:30
    Nyehallen
    F
    17:00-18:30


    Herrer 2. divisjon

    Hovudtrenar
    Morten Moldrup
    Mob: +45 22874346‬

    Trenarteam
    Rune Skjærvold
    Mob: 41105354

    Fysisk trenar
    Tomasz Święcki
    Mob: 40599502‬

    Målvaktstrenar
    Mikael Søgaard
    Mob: 41520052

    Oppmann
    André Skjønberg
    Mob: 97058038‬


    Lagleiar (kontaktperson)
    André Skjønberg
    Mob: 97058038‬ 

     

  • Gull
  • Nyehallen
    Ti
    17:00-18:00


    Stord sitt PU-lag


    Hovudtrenar
    Sigurd Sævareid
    Mob: 95419989

    Trenarteam
    Henriette Thorsen
    Mob: 47244337


    André Skogvold
    Mob: 40518663


    Oppmann
    Aina Skogvold
    Mob: 90050625


    Lagleiar (kontaktperson)
    Sigurd Sævareid
    Mob: 95419989 

     

Kalender